Військова допомога України: танки, зброя та міжнародна підтримка

Військова допомога України: танки, озброєння та міжнародна підтримка

Оскільки конфлікт між Україною та російськими силами вирує, країни в усьому світі згуртовуються за Україною, надаючи критично важливу військову допомогу для зміцнення її оборонного потенціалу. Ця стаття заглиблюється в обладнання та допомогу, яку Україна отримує для ефективного протистояння російській агресії.

Міжнародна підтримка зміцнює український військовий арсенал на тлі російської агресії

Члени НАТО активно розглядають можливість відправки додаткового озброєння і боєприпасів для надання допомоги Україні в захисті від російського вторгнення. Примітно, що Сполучені Штати ведуть шлях як найбільш істотний внесок військової допомоги, за яким уважно слідують Європейський Союз (ЄС), Німеччина та Велика Британія.

Моніторингова допомога Україні

Інститут Кейла старанно стежить за військовою допомогою, поширеною на Україну. Однак наявні дані покривають пожертвування до кінця травня, а подальші розробки очікують документації. Примітно, що нещодавно Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України, вартістю до 500 мільйонів доларів. Цей пакет допомоги включає деякі суперечливі компоненти, такі як касетні боєприпаси, які викликали занепокоєння серед певних союзників по НАТО.

Танки: Оборонна необхідність

Україна наголосила на нагальній необхідності танків для захисту своєї території та вигнання російських військ. Кілька країн відповіли танковими зобов’язаннями:

  • США відправляють 31 танк Abrams.
  • Велика Британія надає 14 танків Challenger 2.
  • Німеччина поставляє 14 танків Leopard 2.
  • Іспанія вносить шість танків Leopard 2.

Leopard 2, якому віддають перевагу кілька європейських країн, виділяється простотою обслуговування і паливною ефективністю в порівнянні з багатьма західними моделями танків.

Вибір танка і міркування

Інтригуючим аспектом є затримка Німеччини з доставкою танків в Україну. Це рішення випливало з переваги НАТО для старих танків, які раніше використовувалися у Варшавському договорі. Збройні сили України добре розбираються в експлуатації та обслуговуванні цих старих танків, маючи значну інвентаризацію запасних частин. На противагу цьому сучасні західні танки більш складні в експлуатації та обслуговуванні.

Недавні кадри показали, що українські сили використовують принаймні один танк Леопард і кілька Бредлі в своїх операціях.

Челленджер 2: Технологічний актив

Пропозиція Сполученим Королівством танка Challenger 2, хоча і походить з 1990-х років, значно перевершує попередні танки Т-72 в Україні за рівнем технічного прогресу.

Покращення арсеналу

До вторгнення Україна спиралася на танки Т-72 Варшавського договору. З лютого 2022 року він отримав понад 200 T-72s з Польщі, Чехії та кількох інших країн.

Оголосивши про рішення відправити в Україну 31 танк Abrams, президент Джо Байден назвав їх «найбільш здібними танками у світі». Підготовка українських солдатів до експлуатації цих танків є пріоритетом, хоча терміни доставки танків залишаються невизначеними.

За прогнозами, Україна завершить навчання танків Abrams до кінця літа, узгоджуючись з очікуваними поставками танків.

Бойові машини для різних ролей

Військові експерти підкреслюють, що успішні бойові дії вимагають різноманітного обладнання, скоординованого розгортання та надійної матеріально-технічної підтримки.

Серед подарованих Україні бронемашин – 90 «Страйкерів» зі США, призначених для швидкого транспортування та розвідки в складній міській місцевості. Крім того, бойові машини піхоти Бредлі були широко використані американськими військами в Іраку. Їх чудова броня і озброєння, включаючи 25-мм ланцюгову гармату і протитанкові ракети, роблять їх ефективними проти піхоти, легких машин і сильно броньованих цілей.

Посилений захист повітря

Захист повітряного простору України має першорядне значення, що спонукає до постачання передових систем ППО. США оголосили про надання Україні ракетного комплексу «Патріот» у грудні, згодом за цим прикладом послідували Німеччина та Нідерланди. Система Patriot має складні можливості, хоча вона має значні експлуатаційні витрати – приблизно 3 мільйони доларів за ракету Patriot.

Україна використовувала системи «земля-повітря» радянських часів С-300 проти російських атак. Були докладені зусилля, щоб поповнити ці системи, з деякими вихідцями з колишніх радянських країн.

Насамс (National Advanced Surface-to-Air Missile System) зі США також зміцнив протиповітряну оборону України. Внесок Сполученого Королівства включає системи протиповітряної оборони, такі як Starstreak, призначені для ближнього бою проти літаків з низьким рівнем польоту. Німеччина ж забезпечувала ЗРК IRIS-T, здатні перехоплювати ракети, що наближаються, на висотах до 20 км.

Далекобійна артилерія

Україна отримала вигоду від поставок ракет дальнього радіусу дії, включаючи M142 артилерійську реактивну систему високої мобільності (Himars) з США. Кілька європейських країн також надіслали схожі системи.

Хімарам приписують центральну роль в успішних операціях України проти російських військ, особливо в Херсоні в листопаді. Ці системи славляться своєю точністю і розширеним діапазоном порівняно з російськими аналогами.

Гаубиці та боєприпаси

Після вторгнення і виведення Росії з Києва східний фронт став центром конфлікту, вимагаючи значних поставок артилерії. Австралія, Канада і США відповіли на цей заклик, відправивши передові гаубиці M777 і такі необхідні боєприпаси.

Дальність польоту M777 тісно узгоджується з російською гаубицею «Джацинт-Б», перевершуючи можливості російської буксируваної гармати Д-30. Країни НАТО визнають невідкладність поповнення артилерійських снарядів, оскільки Україна витрачала їх більш швидкими темпами, ніж вони можуть бути поставлені, що спонукало вітчизняних виробників збільшити виробництво.

Протитанкова зброя

Оборону України зміцнюють тисячі протитанкових засобів Nlaw, розроблених для нейтралізації танків одним пострілом. Ця зброя зіграла ключову роль у припиненні просування російських військ до києва в перші години і дні вторгнення.

Дрони: повітряне спостереження та точні удари

Дрони стали неоціненними активами в триваючому конфлікті, обслуговуючи такі цілі, як спостереження, націлювання та операції з важкого підйому. Туреччина надала Україні озброєні безпілотники Bayraktar TB2, відомі своєю ефективністю. Діючи на висотах близько 25000 футів (7600м), ці безпілотники виконують бомбові удари з лазерним наведенням на російські цілі.

Винищувачі: Недавнє доповнення

Хоча США спочатку зосередилися на наданні підтримки в різних сферах, значний розвиток подій стався в травні, коли президент Джо Байден оголосив про підтримку оснащення України передовими винищувачами, включаючи F-16 американського виробництва. Це схвалення сприяє експорту літаків F-16 іншими країнами, що вітається Сполученим Королівством, Нідерландами, Бельгією, Францією та Данією.

Військова допомога України та міжнародна підтримка продовжують розвиватися, зміцнюючи її здатність захищати від російської агресії. Ці внески підкреслюють глобальну солідарність у захисті суверенітету та безпеки України.